Blahodárná levandule

Levandule je velmi populární rostlina s nezaměnitelnou vůní a romantickým vzhledem, která má harmonizující účinky na tělo i mysl. Její překrásné drobné kvítky si můžeme vypěstovat i sami doma a má velké množství využití v domácnosti. Pěstováním levandule je jednoznačně nejznámější francouzské Provence, kam se každoročně sjíždí davy nadšenců a milovníků dlouhých lánů posetých fialovými kvítky a obestřených nepřekonatelnou libou vůní.

cropped-shot-unecognizable-woman-dress-standing-middle-summer-meadow-among-beautiful-light-purple-lavender-flowers-people-nature-travel-wildflower-countryside-rural-area_343059-717 purple-lavender-closeup-background_1372-442

Příznivě působí na řadu potíží, zejména je pak známa podporou trávení, antiseptickými účinky, pomáhá prohloubit spánek a ulevit od úzkostí a křečových stavů.

My jsme opojením levandule nechali pohltit také, proto u nás na e-shopu naleznete štědrý výběr přípravků s obsahem levandule.

Esenciální olej je nejčistší a nejkoncentrovanější produkt, díky kterému můžete účinné látky z levandule získat. Má široké využití v kosmetice a můžete ho přidat do vašeho oblíbeného krému, oleje či koupele. Ten originální přímo z Provence můžete pořídit přímo na našem e-shopu.

essential-oil-lavender-flowers_67618-526

Pokud si levanduli nechcete přimíchávat do své oblíbené kosmetiky sami, můžete využít produkty, které zázračnou rostlinku již obsahují. Hojně naleznete levandulová mýdla tuhá i tekutá. Velice populární jsou také krémy s levandulí díky její vlastnosti omladit pokožku a zbavit ji nečistot.

DSC_4554_1 33

Pokud jste fanoušci zejména osobité příjemné vůně, určitě uvítáte interiérové parfémy a vonné svíčky z naší nabídky.

Pro příjemně vonící šatní skříň si určitě nezapomeňte pořídit pytlíček plný levandule, který výborně zapůsobí také jako odpuzovač hmyzu, například zavěšen vedle okna či dveří.

Ať už levanduli využijete jakkoliv, určitě ve vaší domácnosti neupadne v zapomnění.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz