Dárek zdarma ke každé objednávce

Sezóna sandálků je tu! Jste na ni připraveni?

Konečně nám počasí dovoluje vyměnit zimní boty za lehčí varianty – páskové sandály, žabky a střevíčky na klínku. Aby vám to ale v letním obutí slušelo, musíte mít výstavní nožky. Jsou to totiž právě nohy, které dostávají po celý rok pořádně zabrat a kterým se většina z nás, co se péče týče, věnuje ze všeho nejméně. Přečtěte si v našem článku pár tipů, jak docílit hladkých chodidel a krásných nohou, co nedají mužům spát!

Pryč s tvrdou kůží

Největším problémem je tvrdá kůže na chodidlech, jejíž odstranění vyžaduje pořádnou dávku trpělivosti a speciální kosmetické přípravky. Předtím, než nohy ošetříte pomocí škrabky nebo pemzy, byste měli pokožku dostatečně zvláčnit. Ponořte chodidla do horké lázně s přidanou koupelovou solí, která má zjemňující účinek. Doporučujeme použít takovou, jenž obsahuje minerály, zelený čaj, levanduli, mléko či léčivý heřmánek.

_MG_3857RHS-LR-0178

Zázrak jménem hydratace

Koupel a následné odstranění ztvrdlé kůže máte za sebou? Teď nastává nejdůležitější část celé procedury – hydratace! Naneste na ošetřená místa výživný krémolivovým olejem, výtažkem z mandlí nebo máty. Nezapomínejte také, že klíčová je pravidelnost a snažte se svá chodidla hydratovat každý večer. Pokud toužíte po větším účinku, namažte nožky dostatečnou dávkou hutného krému, zabalte je do igelitového pytlíku, navlékněte teplé ponožky a zábal nechte působit celou noc. Můžete použít jak tělové mléko, krém či máslo (rozdíly naleznete v článku Není krém jako máslo) nebo přípravky určené přímo pro pokožku nohou.

DW_FootButter+123914203_3352445181470673_5015793759394444045_n

Účinná zbraň proti celulitidě

Léto není jen sezonou otevřených sandálů. S každým parným dnem odhalujeme víc kůže, což znamená výměnu džínsů za kraťasy a rozevláté sukně. Spoustě z nás však dělá vrásky celulitida, která nechce zmizet. V boji proti pomerančové kůži hraje důležitou roli samozřejmě pohyb a strava, efekt však můžeme vylepšit také ošetřením pokožky pomocí peelingu, který ji zbaví odumřelých kožních buněk a umožní jí tak se lépe regenerovat.

RS1125_COLE_LOCATION_PM0206-lpr